Strona startowa » Aktualności » Wycieczka do Karpacza
Wycieczka do Karpacza

 

          W dniach 24 lutego -02 marca b.r. odbyła się pięciodniowa wycieczka do Karpacza. W wyjeździe uczestniczyło 9 podopiecznych OREW wraz z opiekunami.

 

          Wyjechaliśmy późnym wieczorem sprzed budynku Ośrodka przy ulicy Wyspiańskiego. Podróż trwała całą noc. Gdy zajechaliśmy na miejsce, powitał nas rześki poranek i przepiękne górskie krajobrazy, które roztaczały się wokół Domu Wczasowego „Patryn”.

 

Pierwszego dnia po odpoczynku i obiedzie ruszyliśmy na okoliczny rekonesans, kosztowaliśmy górskich specjałów, czyli grillowanych oscypków z żurawiną. Wieczorem zaś, po kolacji odbyła się integracyjna dyskoteka.

 

            Kolejny dzień przywitał nas równie piękną pogodą, co poprzedni. Grupa wybrała się na zwiedzanie Karpacza i jego najciekawszych miejsc. Zeszliśmy stromymi uliczkami w dół miasteczka i podziwialiśmy między innymi Zaporę na Łomnicy.

 

          Tego samego dnia wiele atrakcji dostarczył nam niespodziewanie wieczorny wyjazd do Zamku w Książu. Zwiedzaliśmy niedostępne dla turystów miejsca, podziwialiśmy piękne ogrody pod rozgwieżdżonym niebem. Największą jednak atrakcją był spotkanie z tamtejszymi zjawami, które dostarczyły nam niemałych wrażeń. Emocje trzymały nas aż do następnego dnia.

 

Na trzeci dzień wycieczki wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością. W planach było zwiedzanie Skalnego Miasta w Czechach. Przepiękne krajobrazy, niezwykłe formacje skalne - zachwycały a opowieści naszego przewodnika uruchamiały na każdym kroku naszą wyobraźnię. Wróciliśmy do Ośrodka bardzo zmęczeni ale szczęśliwi, oglądając w autokarze niezwykłe zdjęcia.

 

            Następnego dnia musieliśmy wstać bardzo wcześnie. Czekał nas kolejny daleki wyjazd, tym razem na stronę niemiecką. W Niemczech odwiedziliśmy Drezno i jego niezwykłe barokowe zabytki. Między innymi kompleks pałacowy a także muzeum i zabytkowe kościoły.

 

            Ostatni dzień był dniem relaksu. Pojechaliśmy do pobliskiego Hotelu Gołębiewski skorzystać z atrakcji wodnych ich basenu. Po obiedzie pozostało nam się tylko spakować i czekać do wieczornego wyjazdu.

 

           To było niezwykłe pięć dni spędzonych w gronie przyjaciół i rodziny. Nie tylko poznaliśmy wiele pięknych i ciekawych miejsc, ale również mieliśmy możliwość wykazać się własną samodzielnością.

 

IMG_20190227_133528IMG_20190227_134830IMG_20190227_142201IMG_20190228_113114IMG_20190228_114308IMG_20190228_121033